Főoldal A Magyar Biológiai Társaság Pécsi Csoportja 2014. év I. félévi szaküléseire

A Magyar Biológiai Társaság Pécsi Csoportja 2014. év I. félévi szaküléseire

Közzétette: Mecsnóber Melinda 2014. 02. 12. Olvasottság:6787

A szakülések helye: Pécs, Széchenyi tér 11. A szakülések kezdete: 15:30 óra A szakülések a MBT Pécsi Csoportja, a PAB és a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma közös rendezvényei. Tagtársaink és vendégeink megjelenését várja a MBT Pécsi Csoportjának vezetősége.

260. szakülés: február 12. (szerda)
1. KULCSÁR GYULA: Egy nem-immunjellegű tumorellenes védelmi rendszerrel kapcsolatos laboratóriumi és klinikai eredmények. (30 perc)
2. CSETE SÁNDOR: A klímaváltozás várható hatása Pécs városának élhetőségére, és az alkalmazkodás lehetőségei. (30 perc)betegség miatt elmaradt
3. KEVEY BALÁZS: A Zákányi-dombok erdőtársulásai (30 perc)

261. szakülés: március 5. (szerda)
1. SZŰCS DOMINIKA - HORVÁTH KITTI - HORVÁTH GYŐZŐ: Magyarországi folyóvölgyek kisemlős faunájának tér és időbeli összehasonlítása bagolyköpet vizsgálatok alapján (15 perc)
2. GERGÁSZ FRUZSINA - SOMOGYI NÓRA - GÓTH RÉKA - KURUCZ KORNÉLIA - PURGER J. JENŐ: Különböző urbán élőhelyfoltok madarainak és táplálékkínálatuk felmérése - esettanulmány Pécsett. (15 perc)
3. DÉVAI ZSÓFIA - SZÉP DÁVID - PURGER J. JENŐ - KURUCZ KORNÉLIA: Az urbanizáció hatása a madarak fészekaljainak túlélésére - esettanulmány Pécsett. (15 perc)
4. KEVEY BALÁZS: A Kelet-Mecsek gyertyános-tölgyesei (30 perc)

262. szakülés: március 19. (szerda)
1. KEVEY BALÁZS: 100 éve született Vöröss László Zsigmond (15 perc)
2. TÓTH ISTVÁN ZSOLT – DÉVÉNYI BORBÁLA: Cirsium brachycephalum Jur. – Kisfészkű aszat Tolna megyei kutatásának történeti előzményei és mai eredményei (20 perc)
3. VARGA DÁNIEL – HOFFMANN GYULA: Szörnyetegek: homeotikus mutánsok (20 perc)
4. GÁBOR ANNA - PAPP GÁBOR - CSICSEK GÁBOR - ORTMANNÉ AJKAI ADRIENNE - HORVÁTH GYŐZŐ: Karakter rágcsálófajok mikrohabitat szegregációja a vegetációszerkezet alapján elkülönített erdőállományokban (15 perc)
5. TESZLÁK PÉTER: A napfény UV tartományának hatása a szőlő életfolyamataira: Káros vagy hasznos az UV-B sugárzás? (25 perc)
6. PURGER DRAGICA: Dél-Baranyai löszgyepek szukcessziója. (20 perc)

263. szakülés: április 16. (szerda)
1. NAGY GÁBOR: A vaddisznó állomány kártétele, valamint a probléma kezelése városközeli, értékes természeti környezetben (20 perc)
2. TÓTH DÁNIEL - SOMOGYI BALÁZS - HORVÁTH GYŐZŐ: Kisemlősök élőhely-használatának és mozgásmintázatának vizsgálata lékvágásos gazdálkodással kezelt erdőrezervátumi pufferterületen (15 perc)
3. TARJÁNYI OKTÁVIA: Proteaszóma gátló által kiváltott neuritnövekedés jelátvitele PC12 sejtekben. (20 perc)
4. CSER ANNA - CSIKY JÁNOS: Abaliget flórája egy durva léptékű hálótérképezés tükrében (20 perc).
5. ÉDES TÜNDE: Konfliktus a lét része (20 perc)
6. MAGYAROS VIKTOR - CSICSEK GÁBOR - ORTMANN-NÉ AJKAI ADRIENNE: Fénymutatók és szociális magatartás típusok közötti kapcsolat vizsgálata a Bükkhát erdőrezervátumban (20 perc)
7. ORTMANN-NÉ AJKAI ADRIENNE - CSICSEK GÁBOR: Ártéri tölgyeseink dinamikája egy új
nézőpontból: a Vera hipotézis." (20 perc)

264. szakülés: május 7. (szerda)
1. GALAMBOS ANIKÓ: Agrobaktérium rezisztencia szőlőben. (15 perc)
2. WÁGNER LÁSZLÓ: Az év madara a túzok (Otis tarda) (20 perc)
3. FILEP RITA - PÁL RÓBERT: Vadcsicsóka: erdélyi vízfolyások özönnövénye (15 perc)
4. PAPP GÁBOR – MÁTÉ GÁBOR – GAZDAG ZOLTÁN - MIKE NÓRA– PESTI MIKLÓS: Mikotoxinok
együttes hatásának vizsgálata élesztő modellszervezeten. ( 15 perc)
5. GAZDAG ZOLTÁN - CZUNI LILLA – MÁTÉ GÁBOR – BLASKÓ ÁGNES – MOLNÁR ESZTER - PESTI MIKLÓS: Különböző kémiai szerkezetű illóolaj komponensek hatása a C. albicans plazmamembránjára.
6. KOMLÓS ATTILA: Védett területek a Duna mentén a Fekete-erdőtől Bécsig (20 perc)

A szakülések helye: Pécs, Széchenyi tér 11.
A szakülések kezdete: 1530 óra
A szakülések a MBT Pécsi Csoportja, a PAB és a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma közös rendezvényei.
Tagtársaink és vendégeink megjelenését várja a MBT Pécsi Csoportjának vezetősége.